تبلیغات در کانالهای تلگرامی با عضوهای جعلی

اعضای تقلبی برخی کانال های تلگرامی از کجا می آیند؟ آیا تبلیغ در این کانال ها برای سازمان شما سود آور خواهد بود؟ از کجا بدانیم اعضای یک کانال واقعی هستند یا جعلی؟ این سوالاتی است که ممکن است مسئول تبلیغات هر شرکتی داشته باشد

حتماً شما شاهد افزايش ناگهاني و عجيب و غريب ممبرهاي برخی کانال های تلگرامي بوده اید، موضوعي که قطعا نسبت به آن شک کرده ايد اما شايد جواب منطقي براي آن نيافتيد يا دليل آن را مسائلي همچون “تبادل” فرض کرده‌ايد، اما حقيقت چيست؟

واقعيت آن است که همزمان با ورود و سپس ماندگار شدن تلگرام در فضاي مجازي کشور فضاي تبليغات و کسب و کار در آن نيز رونق گرفته و انواع و اقسام روش‌هاي کسب در آمد در لايه‌هاي مختلف آن ايجاد شده است، يکي از مهمترين راه هاي کسب درآمد در تلگرام، تبليغات در کانال‌هاست و در اين ميان هر کانالي که تعداد اعضايش بيشتر باشد هزينه بيشتري براي تبليغات دريافت مي‌کند. اگر اعضاي کانال افراد حقيقي باشند مشکلی نیست.

اما متاسفانه برخی کانال ها از روش افزایش ممبر فيک (مجازي و غير حقيقي) استفاده می کنند. در اين روش برخي شرکت‌هاي برنامه نويس با ساختن شماره تلفن هاي مجازي (مانند استفاده از شماره موبايل کشورهاي ديگر) اقدام به افزودن آنها بعنوان اعضاي کانال ميکنند.

گفتني است اواخر اسفند ماه سال گذشته و اوايل فروردين ماه سال جاري برخي کانال هاي با ممبرهاي بالا نيز از خدمات اين شرکت ها استفاده کرده‌ اند و بعضا تا 200k افزايش ممبر ايجاد کرده‌اند.

خوشبختانه امروز در خبرها آمده است که تلگرام قصد دارد کانال هایی را که از این روش استفاده کرده اند مسدود کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پاسخ معادله زیر را واردکنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.