خانه » آمار سایت » گوگل آنالیزور یا google analytics چیست؟

گوگل آنالیزور یا google analytics چیست؟

دنیای سئو – گوگل آنالیزور (google analytics) سرویس رایگانی است که توسط گوگل ارائه شده است. توسط این سرویس می توان آمارها و گرافهای با ارزشی را در مورد بازدید کنندگان یک سایت بدست آورد. این محصول بیشتر از آنکه برای صاحبان سایت ها مفید باشد، برای بازاریابهای اینترنتی مفید است، یعنی اساسا همان چیزی که گوگل آنالیزور برای آن منظور یعنی تحلیل وب، بوجود آمده بود. گوگل آنالیزور، پر استفاده ترین تحلیلگر آماری بازدید کنندها تحت وب است و در حال حاضر بیش از 57% از 10,000 سایت معرف جهان، از آن استفاده می کنند. یک بررسی دیگر، نشان میدهد که گوگل آنالیزور در بیش از 49.95% از سایت های معروف جهان استفاده شده است.

گوگل آنالیزور یا google analytics چیست؟

گوگل آنالیزور google analytics گوگل آنالیتیک
گوگل آنالیزور google analytics گوگل آنالیتیک

گوگل آنالیتیک، منابع ورود بازدید کنندگان را مشخص می کند که شامل موتورهای جستجوگر، تبلیغات نمایشی، شبکه های پرداخت در ازای کلیک، ایمیلهای تبلیغاتی، و لینکهایی از مستندات دیجیتالی دیگر نظیر PDF است.

با ترکیب گوگل آنالیتیک و گوگل ادوردز، کاربران می توانند کیفیت صفحات سایت ها و میزان درآمد زایی از آنها را محاسبه کنند (هدف). هدف ممکن است شامل فروش، کسب رتبه اول، بازدید از صفحه ای خاص، یا دانلود فایلی ویژه باشد. با استفاده از گوگل آنالیزور، بازاریابها می توانند مشخص کنند چه تبلیغاتی بهترین کارایی را دارد و چه تبلیغاتی ضعیف عمل می کند و از این نتیجه برای بهبود تیم تبلیغاتی و استراتژی آنها استفاده شود.

گزارشات در google analytics

روشی که گوگل آنالیتیک از آن استفاده می کند بر مبنای داده هایی از نوع داشبورد برای کاربر است و اطلاعات بیشتر، داخل مجموعه ای از گزارشات داده خواهند شد. با استفاده از گوگل آنالیتیک، صفحاتی با کارایی پایین می توانند مشخص شوند، و نیز می توان مشخص کرد بازدید کنندگان از کجا می آیند و چه میزان زمان را در سایت گذرانده اند و موقعیت جغرافیایی آنها چه می باشد. همچنین با استفاده از ویژگیهای پیشرفته ای که این محصول ارائه می دهد، می توان بازدید کننده ها را به بخشهای مختلفی طبقه بندی کرد.

تعداد مجاز پروفایل گوگل آنالیتیک

کاربران بطور رسمی می توانند تا 50 سایت را به پروفایل خود اضافه نمایند. هر پروفایل بطور عمومی مربوط به یک سایت است. این سرویس، مختص سایت هایی با کمتر از 5 میلیون بازدید صفحه در ماه است (یعنی تقریبا 2 صفحه در ثانیه)، مگر آنکه سایت به تبلیغات کلیکی ادوردز متصل شده باشد.

مطلب پیشنهادی

googletrends گوگل ترند سئو بهینه سازی سایت

گوگل ترندز (google trends) چیست و چه کاربردی دارد؟

گوگل ترندز چیست؟ واژه‌ی Trend به معنای «روند» است و از طریق این سرویس شرکت ...

6
دیدگاه بگذارید

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
  Subscribe  
جدیدترین قدیمی ترین دارای بیشترین تعداد رای
خبرنامه
trackback
Google Analytics چیست ؟ | فروشگاه شارژ من

[…] گوگل آنالیزور یا google analytics چیست؟ – دنیای سئو […]

trackback

[…] سئو جهت مورد نظر خود را بدهد. آگاهی از سیاست های جدید گوگل و تغییراتی که قصد دارد بر موتور جستجوی اینترنتی خود […]

trackback

[…] موارد و گزارشات گوگل آنالیتیک به شرح زیر […]

trackback

[…] بر تعداد همه بازدید کننده ها. این عدد درصدی تقریبی توسط گوگل آنالیتیک و الکسا نیز در اختیار ما قرار می گیرد هر چه این عدد […]

trackback
رفع فیلترینگ تبلیغات کلیکی گوگل ادوردز google adwords - دنیای سئو

[…] کلیک براساس شانس نمایش در نتایج جستجوی موتور جستجوگر گوگل متفاوت است، یعنی شما به همان اندازه که اکانت گوگل ادز […]

trackback

[…] شما می توانید با استفاده از آنها و با وارد نمودن Tracking ID گوگل آنالیتیکس، از  این سرویس استفاده […]

error: کپی برداری ممنوع 😉